در ۸ اسفند ۱۳۹۷
  • المپیک ۲۰۲۰ توکیو
  • امنیت
  • حمله های سایبری
  • هک

دولت ژاپن اصلاحیه ای را تصویب کرد که در راستای تلاش‌ها برای بهبود امنیت سایبری قبل از المپیک ۲۰۲۰ توکیو به کارکنان دولت اجازه نفوذ به دستگاه‌های اینترنت اشیاء را  میدهد.

 

بر اساس این قانون جدید که از ماه آینده اجرایی می‌شود ،دستگاه‌های موجود در منازل و دفاتر مورد تفحص دولتی قرار خواهد گرفت.

 

بنا بر گزارش منبع خبری NHK World این امر به وسیله اعضای مؤسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات و به روش هک نام های کاربری و رمزهای عبور بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه مانند روترها و وب کم ها عملیاتی خواهد شد.

 

امنیت سایبری

 

 

بر اساس گزارشی از وزارت کشور و دفتر امنیت سایبری، دو سوم حمله های سایبری در ژاپن در سال ۲۰۱۶ بر دستگاه‌های اینترنت اشیاء متمرکز بودند.

 

این موضوع که دستگاه‌های اینچنینی در معرض خطر بیشتری در مراسم های بسیار مهم نظیر المپیک هستند باعث شده تا میل مقابله با اینگونه خطرات با درجه اضطرار بیشتری ایجاد شود.

 

رئیس اجرایی شرکت Bugcrowd میگوید:

 

«امنیت دستگاه‌های اینترنت اشیاء یکی از بزرگترین چالش هایی است که ما امروز مواجه هستیم. اینگونه دستگاه‌ها تا به امروز به شکلی افسارگسیخته و بدون نظارت رشد کرده اند. این موضوع به همراه این واقعیت که تعداد گسترده ای از انواع دستگاه‌ها در حال شبکه شدن و ارتباط با اینترنت هستند باعث ایجاد یک توفان امنیتی میشود. نیازی فوری به تغییر روش داریم.”

 

 

امنیت سایبری

 

وی ادامه میدهد:

 

«در ژاپن که به زودی با سیل توریست های المپیکی مواجه خواهد شد دولت تصمیمی قاطع گرفته است تا شهروندانش و توریست ها را امن تر کند. این بار اول نیست که دولت برای ارتقای سطح امنیت مداخله میکند. این روش شبیه حرکتی است که استرالیا در سال ۲۰۱۷ برای مقابله با کرم hajime انجام داد.

در حالی که در پیش گرفتن چنین روشی در این ابعاد بزرگ کم سابقه است اما بسیاری سازمان ها به دلیل موجهی از همین روش استفاده میکنند ولو اینکه در مقیاس کوچکتری باشد. بی احتیاطی کارمندان در حوزه امنیتی یکی از بزرگترین ریسک های امنیت سایبری برای بنگاه های تجاری می باشد. داشتن تدابیر امنیتی مستحکم و پیش گیرانه در این شرایط موضوعی حیاتی است.”

 

این مقاله را حتما مطالعه نمایید :  ۴ نوع حمله‌ی سایبری که کاربر به‌احتمال‌زیاد با آن‌ها مواجه می‌شوید