در ۱۹ دی ۱۳۹۷
  • باگ
  • فیس بوک

فیس بوک اخیرا  خبری در مورد یک باگ منتشر کرد که باعث میشد عکس‌های بارگذاری شده که هنوز پست نشده‌اند در معرض دید عموم قرار گیرند. این باگ ۶/۸ میلیون نفر و ۱۵۰۰ برنامه که به فیس بوک متصل هستند را تحت تأثیر قرار میداد.

این باگ تنها به مدت کمتر از دو هفته وجود داشت،‌ از ۱۳ تا ۲۵ سپتامبر.

 

همچنین در راستای اطلاع رسانی در مورد این باگ، فیس بوک یک صفحه مخصوص ساخته است که کاربران می توانند با مطالعه آن از احتمال لو رفتن عکسهایشان باخبر شوند. قسمتی از صفحه مذکور در ادامه می آید.

 

“ما به تازگی مشکلی را پیدا و برطرف کردیم که ممکن است برخی از برنامه‌های متصل به فیس بوک را متأثر کرده باشد. شما در گذشته به این برنامه‌ها اجازه دسترسی به عکسهایتان را داده بودید. فیس بوک معمولاً عکسهایی که در گاه نمایتان میگذارید را با این برنامه‌ها به اشتراک میگذارد اما این باگ امکان دسترسی برنامه نویس ها به عکس‌های دیگر را میداد، مثل عکس هایی که در stories گذاشتید یا آن عکس هایی که بارگذاری کردید ولی به اشتراک نگذاشته اید.

 

مشکل مذکور مرتبط با نحوه استفاده برنامه‌ها -مشروط به اجازه شما- از واسط های برنامه نویسی (API) ما برای دسترسی به عکس‌های گاه نمایتان میشد و ارتباطی به تنظیمات حریم شخصی پستهایتان ندارد. ما به خاطر این حادثه متاسفیم و دستور حذف کردن عکس‌ها را به برنامه نویس ها داده ایم. پس از آن برنامه نویسان قادر خواهند بود مطابق معمول فقط به عکس هایی که صراحتاً به اشتراک گذاشته اید دسترسی پیدا کنند.

 

کدام برنامه‌ها ممکن است که به عکس‌های دیگر من دسترسی پیدا کرده باشند؟

 

حساب کاربری فیس بوک شما تحت تأثیر این مشکل قرار نگرفته است و برنامه‌های مورد استفاده شما به عکس‌های دیگر شما دسترسی نداشته اند.

ما توصیه میکنیم که به برنامه‌هایی که عکسهایتان را با آن‌ها به اشتراک گذاشته اید وارد شوید و چک کنید که به کدام عکس‌ها دسترسی دارند. برای این کار به راهنمای فیس بوک مراجعه کنید.

 

سیاست نامه داده فیس بوک اطلاعات بیشتری در مورد نحوه دسترسی ما به اطلاعات شما و همچنین نحوه استفاده و به اشتراک گذاری آن‌ها در اختیارتان قرار میدهد و میتوانید راه‌های تماس با ما را در آن بیابید.

برای بررسی حسابتان به این صفحه مراجعه کنید.

در آنجا جعبه کوچکی در پایین توضیحات خواهید دید که به شما میگوید آیا حساب شما تحت تأثیر قرار گرفته است و اگر بله در آن صورت چه کاری میتوانید بکنید.