در ۹ آذر ۱۳۹۸
  • امنیت اندروید
  • امنیت موبایل
  • هک کردن گوشی

شرکت گوگل برنامه پاداش یافتن باگ در اندروید را به ۱.۵ میلیون دلار افزایش داده است تا برابر برنامه مشابه اپل شود.
حالا لایه امنیتی Titan M که در آخرین مدل گوشی پیکسل ۴ ارائه شده است،‌ جزیی از لیست پاداش گوگل شده است. در ضمن اکتشاف یک باگ اجرای کد راه دور به اندازه ۱ میلیون دلار پاداش بالقوه در پی دارد.

اگر یابنده باگ بتواند باگ Titan M را در نسخه پیش نمایش توسعه اندروید پیدا کند شایسته دریافت ۵۰٪ پاداش بیشتر خواهد بود که در نهایت مقدار کل پاداش را ۱.۵ میلیون می‌کند.

برنامه پاداش امنیتی اندروید همچنین به جز Titan M، برای پیدا کردن رخنه‌های دیگر هم پاداش می‌دهد.

تا ۵۰۰ هزار دلار بابت یافتن رخنه در قسمت‌هایی مانند دسترسی غیرمجاز به داده و دور زدن صفحه قفل گوشی پیکسل ۴ جایزه داده می‌شود. پاداش ذکر شده در بالا مربوط به نسخه پیش نمایش توسعه در این موارد نیز مرتبط است.

گوشی پیکسل ۴در سالیان اخیر، گوگل به شدت در تکنولوژی انحصاری Titan سرمایه‌گذاری کرده و آن را به عنوان روش امن‌تر احراز هویت  نسبت به ۲FA به بسیاری از محصولات خود اضافه کرده است.

اساس طراحی این تکنولوژی ارائه امنیت بهتر به دارندگان سخت افزارهای گوگل به وسیله اختصاص یک لایه امنیت به یک حساب کاربری است. به این معنا که مهاجمین نمی‌توانند کد احراز کننده هویت را دور بزنند یا تأیید‌های کاربر را شبیه سازی کنند.

با وجود اعتماد و ایمان گوگل، این تکنولوژی  در سالیان گذشته آهنین عمل نکرده است.

در اوایل امسال یک رخنه امنیتی در نسخه‌ای از کلید تایتان پیدا شد. کلید تایتان یک دستگاه فیزیکی است که جدا از دستگاه پیکسل کار می‌کند و وظیفه ورود به حساب کاربری را بر عهده دارد.

مشکل ذکر شده فقط پروتکل بلوتوث که لازمه ارتباط کلید با دستگاه بود را تحت تأثیر قرار می‌داد و گوگل اعلام کرد که دستگاه‌های معیوب را با دستگاه‌های سالم به ارزش ۵۰ دلار، به شکل رایگان تعویض می‌کند.

در آن طرف،‌ شرکت اپل هم پاداشی معادل حداکثر ۱ میلیون دلار به علاوه ۵۰٪‌جایزه بیشتر برای باگ‌های یافت شده در فاز بتای iOS می‌دهد.

مطالعه نمایید:  باج افزار BITPAYMER با بهره‌گیری از رخنه اپل از دید ضدویروس پنهان می‌ماند.