در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • Windows
  • آنتی ویروس
  • ویندوز

آخرین به روز رسانی بزرگ ویندوز سیستم‌هایی که دارای آنتی ویروس های خاصی هستند را از کار انداخته است و به نظر می آید که وضعیت درحال بدتر شدن است.

اوایل این هفته گزارش دادیم که در پی شکایات کاربران در مورد قفل یا هنگ کردن سیستم‌‌هایشان

 

 مایکروسافت به روزرسانی‌های ویندوز را  برای سیستم‌هایی که دارای آنتی ویروس‌های سوفوس یا آواست بودند متوقف کرد .

 

از آن موقع، لیست مشکلات این به روز رسانی جدید به روز رسانی ، و در این لیست جدید اعتراف به عدم سازگاری با ضد ویروس‌های آویرا و آرکابیت شده است.

 

امروز سایت Ars Technica گزارش داد که مایکروسافت در حال بررسی این مشکل در سیستم‌های دارای آنتی ویروس مک آفی است اگر چه هنوز نصب به روز رسانی مشکل ساز ۹ آوریل را برای آن‌ها متوقف نکرده است.

سیستم‌های ویندوز ۷ و ۸.۱  و برخی ویندوزهای سرور قربانی این مشکل هستند. به نظر می‌‌آید کاربران ویندوز ۱۰ مشکلی نداشته باشند.

 

سیستم‌های آسیب دیده در زمان ورود به سیستم یا قفل می‌شوند یا اینکه رفتار‌های عجیب غریب از خود نشان می‌دهند.

 

ضد ویروس

 

با بوت کردن در حال safe mode و غیرفعال کردن آنتی ویروس و بوت مجدد در حال عادی می‌توان مشکل را دور زد .

 

اگر مجبور به انجام این کار شدید می‌توانید امنیت ویندوز را با فعال کردن Windows Defender در ویندوز ۸.۱ یا دانلود بسته Security Essentials ویندوز ۷ تامین نمایید.

 

هر دوی اینها امنیت در لحظه رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند. راه دیگر نصب آنتی ویروسی  که مشکل ساز نباشد است. برخی از آنتی ویروس‌های آسیب دیده همین الان هم راه‌ها یا به روز رسانی‌هایی برای رفع این مشکل آماده کرده‌اند.

 

ضد ویروس

 

سیستم ردیابی مشکل مایکروسافت در صفحه اطلاعات این به روز رسانی مشکل ساز، لینک‌هایی به صفحات پشتیبانی آنتی ویروس‌های آسیب دیده گذاشته است.

 

آنطور که Ars technica گفته است، آواست و مک آفی در صفحات پشتیبانی خود در مورد علت این اشکال اشاره به تغییرات جدید ویندوز در زیر سیستم Client Server Runtime کرده اند. دستکاری‌های اخیر مایکروسافت در قسمت‌های هسته ویندوز باعث ایجاد مشکلات در نرم افزارهای سیستمی دیگری شده است.

 

نسخه پیش نمایشی آزمایشی ویندوز که قرار است در ماه می‌آینده نهایی شود باعث بروز خطا در اجرای بازی‌هایی با سیستم توکار ضد کلک شده است. برای رفع این اشکال قبل از نسخه نهایی، مایکروسافت در حال همکاری با شرکت‌های نرم افزاری مرتبط بوده است.

مطالعه نمایید: ۲۵ حقیقت جالب در مورد ویروس‌های کامپیوتری که باید بدانید